Sosyal Mühendislik Testleri

SEPURE , alanında uzman kişilerden oluşan Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik Hizmetleri ekibidir.  SEPURE ekibi ,bilgi güvenliği sektörünün tamamen terzi işi ve niş hizmetlere ihtiyacı olduğu inancıyla , 20 yıllık tecrübenin ışığında % 100 yerli sermaye ile oluşturulmuştur.  
 Sosyal mühendislik, insanların zaafiyetlerinden faydalanarak çeşitli ikna ve kandırma yöntemleriyle istenilen bilgileri elde etmeye çalışma işlemlerinin bütünüdür. Bu yöntemler, hedeflerinin belli olması, kullanılan yöntemlerin birden fazla aşamadan oluşması ve saldırganın motivasyonunun yüksek olması nedeniyle en çok kayıpla sonuçlanan saldırı türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Sosyal mühendislik testleri ile kurum/firmanın  gerçek güvenlik seviyesini saldırganların motivasyonu ve bakış açısı ile ortaya koyma imkanı sağlamaktadır. Sektördeki küresel deneyimlerimiz ve ekiplerimizin yetkinliği ile , çalışanlarınızın farkındalık seviyeleri ve kurumunuzun siber güvenlik seviyesi özellikle sosyal mühendislik testleri ile net bir şekilde tespit edilebilmektedir. Öncelikli amaç, insan faktörünün değerlendirilmesidir.

 
Sepure ekiplerinin gerçekleştirdiği ve kurumdan kuruma farklılık gösteren Sosyal Mühendislik testleri , kimi zaman telefon çağrıları kimi zaman da elektronik postalar şeklinde standart ve geleneksel yöntemleri içerebildiği gibi yeni, innovatif ve sonuç odaklı yöntemler de uygulanmaktadır. Firmamız özel bilgisi olan bu uygulamalar hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen firmamız ile irtibata geçiniz.